Новини

Держмайно передаватимуть в оренду через електронні аукціони

19.09.2017 / 11:00

Фондом державного майна України розроблено та передано на розгляд до профільних міністерств проект закону «Про оренду державного та комунального майна».

Документ загалом спрощує процедуру передачі в оренду об’єктів державної і комунальної власності, зокрема завдяки скороченню термінів проведення цієї процедури з 140 до 23 днів.

Крім того, запроваджено спрощену процедуру укладення договору у разі внесення майна до потенційних об’єктів оренди. Замість застарілої процедури проведення конкурсу запроваджено сучасний механізм електронного аукціону для передачі майна орендарю за допомогою спеціального веб-порталу.

Проектом закону запропоновано вилучити індексацію орендної плати як істотну умову договору оренди. Водночас задля збереження реальної плати за користування державним та комунальним майном протягом всього строку чинності договору оренди пропонується передбачити обов’язковість проведення оцінки об’єкта оренди протягом всього строку дії договору кожні три роки.

Законопроектом передбачено і нові критерії забезпечення збереження державного майна, зокрема, встановлено обмеження щодо осіб, які не можуть бути орендарями.

Також новим законопроектом пропонується запровадити вимогу щодо гарантійного внеску учасників електронного аукціону, який у випадку відмови від укладення договору оренди не повертається і зараховується до державного або місцевого бюджету.

Передбачається у проекті закону і унеможливлення виступати орендарями державного та комунального майна юридичних та фізичних осіб, у тому числі тих, власником будь-якої кількості акцій (часток, паїв) та/або кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є резидент держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, чи держава, визнана Верховною Радою України державою-агресором.