Новини

Що чекає «незалежника» у разі неведення Книги обліку доходів і витрат

19.09.2017 / 13:30

Відповідно до п. 178.6 ст. 178 Податкового кодексу фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Зокрема, форма Книги, яку ведуть фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджено наказом від 16.09.2013 р. № 481.

Ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн (ст. 121 Кодексу).

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, передбачають штраф у розмірі 1 020 грн.

Неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат громадянами, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми НМДГ (51 – 136 грн). Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми НМДГ (85 — 136 грн) (ст. 1641 КУпАП).

(за матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області)