Новини

Банки погодилися підтримати агровиробників

20.09.2017 / 15:30

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював розробку спеціальної програми підтримки українських агровиробників з боку державних банків шляхом залучення інвестицій та запровадження прийнятних умов кредитування. Про це він сказав під час наради з питань кредитування сільськогосподарських виробників за участю членів Уряду, представників профільних агроасоціацій та керівництва державних банків.

«Ми зібралися за 3 місяці до ухвалення держбюджету, аби ми визначилися і схвалили відповідну програму, — сказав Володимир Гройсман. — Нам потрібно усвідомити, що йдеться про інвестування в розвиток та економічний ріст».

Документ, як очікується, розроблятиме спеціальна міжвідомча робоча група, участь в якій візьмуть представники банківського сектору. Робочу групу очолить перший заступник Міністра економічного розвитку – Максим Нефьодов. Перші результати роботи групи мають бути представлені на розгляд Уряду до 1 листопада. 

Глава Уряду нагадав, що обсяг державної підтримки агросектору на 2018 р. запланований в обсязі близько 7,3 млрд грн, в тому числі 1 млрд грн — на підтримку фермерів і 2 млрд грн — на здешевлення кредитів для створення нових молочнотоварних комплексів. За словами Прем’єр-міністра, таким чином Уряд закладає основу для розвитку тваринництва та зростання цього сегменту агровиробництва. Окрема стаття видатків — продовження програми компенсації 20 % вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки.

«Цього року ми виділили на цю програму 550 млн. Зараз програма починає діяти. Якщо візьмемо плани 2018 р. — це вже 1 млрд грн. Я переконаний, що програма підтримки буде змінювати структуру виробництва техніки, а саме — вести до зменшення імпорту і посилення локалізації виробництва саме в Україні», — сказав Володимир Гройсман.

В ході зустрічі представники банківського сектору погодилися на пропозицію Уряду, розповіли про своє бачення реалізації програм підтримки і заявили про готовність працювати з реальним сектором, передусім в сегменті малого й середнього бізнесу.

«Доступ до розумних кредитних ресурсів — один з шляхів зростання. Нам треба сфокусувати адресність допомоги, заздалегідь розробити всі нормативні акти, аби з січня розпочати реалізацію всіх ініціатив. Завдання — відродити тваринницькій комплекс», — підкреслив Володимир Гройсман.

Урядовий портал