Новини

Чи має право тітка на відпустку по догляду за племінницею до досягнення нею трирічного віку

20.09.2017 / 18:00

За бажанням жінки після закінчення відпустки у зв'язку із вагітністю та пологами їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Для оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мати дитини або особа, яка фактично доглядає за дитиною, має надати роботодавцю заяву про надання такої відпустки, копію свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини). Особа, яка фактично доглядає за дитиною крім зазначених документів повинна надати довідку з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що остання стала до роботи до закінчення цієї відпустки.

Слід зазначити, що чинне законодавство не містить визначення терміна «інші родичі, які фактично доглядають за дитиною».

У разі якщо працівниця виявила бажання оформити відпустку для догляду за дитиною своєї племінниці, доцільно крім надання вищезазначених документів підтвердити той факт, що вона здійснює фактичний догляд за дитиною.

Таким чином, при наданні працівницею відповідних документів для оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку підстав для відмови у наданні такої відпустки не вбачається.

(Лист Мінсоцполітики України від 25.08.2016 р. № 437/13/116-16)