Новини

Бюджет-2018 сформовано від реальних можливостей

25.09.2017 / 16:20

«Ми формували бюджет не від видатків та побажань, а від доходів та реальних можливостей. Тому всі видатки підтверджено доходами», — про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, представляючи проект Держбюджету на 2018 рік у парламенті 22 вересня.

За словами міністра, в бюджеті-2018 немає місця роздуванню чи приховуванню доходів. Бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення ставок податків. Уряд однозначно проти цього, оскільки зацікавлений у розвитку сприятливого бізнес-середовища.

«Щоб люди відчули зміни, а країна успішно розвивалася, необхідно розвивати економіку, і тут все в наших руках. Цього можна досягти шляхом прозорої приватизації, залучення інвестицій, детінізації, знищення схем, боротьби з корупцією. Деякі кроки у цьому напрямі ми вже реалізували, але попереду багато роботи. Це наша спільна відповідальність», —  зазначив Олександр Данилюк.

Він додав, що Мінфін України вже запустив прозорий автоматичний реєстр відшкодування ПДВ, що унеможливлює корупцію, відновлює довіру бізнесу, створює рівні умови для кожного підприємця та полегшує ведення бізнесу в нашій країні.

Крім того, запрацювала автоматична система моніторингу ризиків ПДВ, яка попереджує розкрадання бюджету та неправомірне відшкодування ПДВ. Раніше таким чином бюджет втрачав мільярди гривень. Мінфін це припинив. Це революція в податковій сфері.

«Спроби повернутися до старої системи мають бути зупинені, бо це призведе не тільки до прямих втрат коштів з бюджету та зменшення дохідної частини, але й опосередковано негативний впливатиме на бізнес-клімат та знизить рівень довіри», — підкреслив міністр.

Як зазначив Олександр Данилюк, серед першочергових кроків — повноцінне запровадження масштабної реформи ДФС, яка повністю перезавантажить систему взаємодії платників податків і контролюючих органів. І на це закладено гроші в бюджеті—2018.

Крім того, потрібно направити до Верховної Ради України урядовий законопроект про Службу фінансових розслідувань. Створення СФР — дуже очікуваний крок назустріч бізнесу. І затягування цього процесу негативно впливає на розвиток економіки.

«Законопроект Мінфіну про створення СФР готовий, підтриманий урядом та узгоджений з нашими міжнародними партнерами. Проект надає необхідні повноваження для боротьби з економічними злочинами проти держави, забезпечує незалежність і високий рівень професійності та розроблений на основі світових практик», — зазначив міністр фінансів.

Урядовий портал