Новини

Першочергові напрями в реформі ДФС

28.09.2017 / 14:10

26 вересня відбулося чергове засідання Комітету управління Проекту з комплексної реформи ДФС та Робочої групи з реформи ДФС, під час якої було затверджено 10 першочергових ініціатив, які мають бути реалізовані протягом наступних двох місяців.

«Потрібно надалі пришвидшувати запровадження необхідних ініціатив, що змінять філософію та підходи в роботі ДФС та полегшать взаємодію платників податків з державою. Для цього потрібно покращити роботу сервісів, максимально автоматизувавши процеси всередині ДФС. Ми визначили, як саме це зробити, провівши ретельний аудит ІТ-структури ДФС. Отже, ми в першу чергу будемо вдосконалювати сервіси та максимально розширювати функціонал електронного кабінету платника, щоб люди відчули різницю у взаємодії з ДФС», - зазначив Олександр Данилюк.

10 ініціатив, що були визначені для негайного запровадження:

Переведення максимальної кількості послуг онлайн.

Нарощення можливостей call-центру – збільшення потужності через збільшення кількості працівників для підвищення якості обслуговування.

Розроблення плану та початок впровадження рекомендацій за результатами аудиту ІТ-структури ДФС. На меті — розбудова сучасної та захищеної IT-інфраструктури.

Автоматизація камеральних перевірок для їх більшої ефективності і якості.

Вдосконалення ризикової моделі податкових перевірок – деталізація критеріїв моделі ризиків.

Сегментація та пріоритизація податкових боржників для подальшого впровадження стратегії прямих контактів з боржниками.

Розробка стратегії і дорожньої карти підвищення рівня добровільної сплати податків.

Дослідження задоволення працівників ДФС умовами праці та культурою організації (Organizational Health Index).

Реалізація заходів з нематеріальної мотивації працівників ДФС — розробка і впровадження ініціатив з негрошового заохочення працівників.

Перегляд функціонального і регіонального розподілу працівників.

Ці ініціативи значно підвищать ефективність роботи ДФС, позитивно вплинуть на процес роботи всередині структури; їх можна реалізувати в короткостроковій перспективі. Наразі вкрай необхідно отримати швидкі та якісні результати, що будуть фундаментом для майбутніх перетворень.

Урядовий портал