Новини

2 жовтня — останній день подання звіту про КО

02.10.2017 / 08:30
2 жовтня — останній день подання звіту про КО

Останній термін подання звіту про контрольовані операції за 2016 р. припадає на 2 жовтня поточного року. Про це повідомила начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Ірина Сиволап під час семінару на тему: «Трансфертне ціноутворення: підготовка до подачі Звіту про контрольовані операції».

Начальник відділу підкреслила, що під визначення контрольованої операції підпадають господарські операції суб’єктів господарювання, визначені за вартісним критерієм. За ним, по-перше, загальний обсяг річного доходу платника за 2016 р., розрахований за даними бухгалтерського обліку, повинен становити понад 50 млн грн.

«Другий критерій для того, щоб операція апріорі була контрольованою — це контрагент суб’єкта господарювання, всі господарські операції з яким повинні сумарно складати понад 5 млн грн. Якщо цих вартісних двох критерії дотримуються — такі господарські операції можуть визнаватися контрольованими», — зазначила Ірина Сиволап.

Начальник відділу також розповіла, що необхідно промоніторити контрагента, — чи підпадає він під критерії, щоб господарські операції з ним були контрольованими. Це можуть бути пов'язані особи — нерезиденти, або це нерезиденти-контрагенти, які зареєстровані у «низькоподаткових юрисдикціях» (визначені Розпорядженням КМУ від 16.09.2015 р. №977-р), або зовнішньоекономічні господарські операції через комісіонерів- нерезидентів. Якщо спрацьовує хоч один із цих критеріїв, операція може відноситися до контрольованої.

До контрольованих операцій, які визначаються за наведеними вище критеріями, зокрема, відносяться такі види господарських операцій:

  • операції з товарами (сировина, готова продукція тощо);
  • операції з придбання (продажу) послуг;
  • операції з нематеріальними активами (роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо);
  • фінансові операції (лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо);
  • операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій,  купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.

Граничний термін подання звіту про контрольовані операції — до 1 жовтня року, що настає за звітним (за 2016 р. — 02.10.2017 р.). Якщо останній термін подачі звіту припадає на вихідний або святковий день, звіт подається наступного робочого дня.

«Цього року звіт подається до 2 жовтня 2017 року, оскільки останній день, 30 вересня, припадає на вихідний день», — зазначила Ірина Сиволап.

Форму Звіту про контрольовані операції та Порядок складання затверджено Наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8. 

Прес-служба ДФС України