Новини

Зараховувати ПДФО пропонують за місцем знаходження виробничих підрозділів

02.10.2017 / 12:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7149 «Про внесення змін до статей 14 та 168 Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб по місцю знаходження виробничих підрозділів».

Внесення змін до ПКУ обумовлене необхідністю однозначного тлумаченням пп. 14.1.30, пп. 168.4.2, пп.168.4.3, пп. 168.4.4 ПКУ, оскільки поняття «відокремлений підрозділ» звужує коло території по сплаті ПДФО тільки за місцезнаходженням «відокремленого підрозділу».

У рамках процесу децентралізації влади розширяється коло повноважень, наданих органам місцевого самоврядування. Нова система вирівнювання дозволяє регіонам залишати більшу частину коштів на місцях для наповнення своїх бюджетів.

Акумульовані кошти направляються на соціальний розвиток тих громад, на території яких знаходяться виробництва, цехи, відділення, дільниці, бригади, бюро, лабораторії тощо, шляхом рівномірного розподілу потоку сплаченого ПДФО між бюджетами таких громад.

Тому з метою більш глибинного і концептуального підходу до вдосконалення податкового законодавства України, зокрема у частині адміністрування ПДФО, виникла практична необхідність внесених змін.

Наразі це питання залишається законодавчо не врегульованим. У разі прийняття Закон набере чинності з 1 січня 2019 року.