Новини

Які вимоги щодо розміру зарплати у разі працевлаштування іноземця

05.10.2017 / 17:00

Частиною третьою ст. 421 Закону України «Про зайнятість населення» (далі — Закон) встановлено, що роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства за умови виплати заробітної плати у розмірі не менш як:

п’ять мінімальних заробітних плат — іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах, визначених у статтях 36, 37, 39, 41, 43, 48 Закону України «Про освіту»;

десять мінімальних заробітних плат — для всіх інших категорій найманих працівників.

Враховуючи викладене, вимоги щодо розміру заробітної плати відповідно до частини третьої ст. 421 Закону розповсюджуються на роботодавців, які отримують дозвіл на застосування праці іноземця вперше, або після розірвання попереднього трудового договору (контракту) та укладання нового трудового договору (контракту) згідно з отриманим дозволом, а також у разі продовження дії дозволу на застосування праці іноземного працівника.

Норми частини третьої ст. 421 Закону чітко визначають обов’язок роботодавця щодо розміру заробітної плати іноземного найманого працівника у разі застосування його праці.

(Лист Мінсоцполітики України від 18.09.2017 р. № 2413/0/101-17)