Новини

Проценти, нараховані на пенсійні облігації, пропонують не оподатковувати

06.10.2017 / 15:15

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7158 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування державних пенсійних облігацій)».

Документ розроблено у зв’язку із необхідністю вироблення шляхів додаткового наповнення бюджету Пенсійного фонду України та заохочення громадян придбавати державні пенсійні облігації.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не буде включатися сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на державні пенсійні облігації.

Крім того, проект закону доповнює Податковий кодекс  положеннями, які передбачають, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року витратина придбання державних пенсійних облігацій, які сукупно протягом звітного року не перевищують десятикратний розмір суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу.

Передбачається, що наявність такого інструменту добровільної участі населення у системі пенсійного забезпечення, як придбання державних пенсійних облігацій, дасть змогу особам отримати додаткові фінансові гарантії у пенсійному віці та водночас наповнить бюджет Пенсійного фонду.

Крім того, впровадження інструментів добровільної участі у пенсійній системі дозволить залучити до цього процесу громадян України, які живуть та працюють за кордоном та, відповідно, не роблять загальнообов’язкових відрахувань в Україні. Це не тільки дозволить залучити додаткові кошти, але й надасть реальні фінансові гарантії громадянам, які після років роботи за межами країни повернуться на батьківщину по досягненню пенсійного віку.