Новини

Постачання вугілля: поновлення режиму звільнення від оподаткування

09.10.2017 / 11:00
Постачання вугілля: поновлення режиму звільнення від оподаткування

При здійсненні операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД платник ПДВ відповідно до п. 45 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу застосовує тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ та має можливість відмовитися від нього чи призупинити його застосування на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання до контролюючого органу відповідної заяви.

У період, на який платник податку призупинив застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ (відмовився від такого режиму), такий платник податку застосовує касовий метод визначення податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ.

При цьому після закінчення терміну, на який було призупинено застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ (на останній день звітного періоду застосування касового методу податкового обліку), такий платник податку повинен нарахувати податкові зобов'язання/сформувати податковий кредит (за операціями, що були здійснені у період застосування ним касового методу), які були не нараховані / не сформовані у зв'язку із застосуванням касового методу.

Отже, на останній день звітного періоду застосування касового методу податкового обліку платник податку повинен сформувати податковий кредит за товарами/послугами, які були отримані та не сплачені у період застосування касового методу. У разі якщо такі товари/послуги призначаються для використання/використовуються у неоподатковуваних операціях/негосподарській діяльності, платник податку зобов'язаний за такими товарами/послугами нарахувати податкові зобов'язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу (крім товарів/послуг, придбаних до дати набрання чинності п. 45 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу).

(Лист ДФС України від 21.09.2017 р. № 2024/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)