Новини

Для тих, хто хоче розпочати власну справу

10.10.2017 / 09:30
Для тих, хто хоче розпочати власну справу

Особи, які вирішили розпочати власну справу, мають спочатку звернутися до державного реєстратора. Після внесення відомостей про реєстрацію юридичної особи або ФОП в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) відповідні відомості передаються до ДФС України. Робиться це у день проведення реєстраційної дії, для взяття на облік як платника податків та як страхувальника — платника ЄСВ.

На сьогодні інформаційна взаємодія між ЄДР та інформаційними системами ДФС здійснюється у робочий час з інтервалом не більше ніж 2 год.

Взяття на облік юридичних осіб та ФОП як платників податків та як платників єдиного внеску в контролюючих органах підтверджується відомостями, що оприлюднені на порталі електронних сервісів Мін’юсту України.

Також дані про взяття на облік як платників податків юридичних осіб та ФОП та дані Реєстру страхувальників щоденно оприлюднюються на офіційному веб-сайті ДФС.

Слід зауважити, що взаємодія між органами ДФС та ЄДР здійснюється відповідно до спільного наказу Мін’юсту України та Мінфіну України від 18.03.2016 р. № 759/5/371 «Про інформаційну взаємодію між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань й інформаційними системами Державної фіскальної служби України».

(За матеріалами ГУ ДФС у Житомирській області)