Новини

Як підтвердити походження власної сількогосппродукції

11.10.2017 / 14:40

Доходи, отримані від продажу власної сільгосппродукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом, не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу).

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № ЗДФ затверджено наказом Міндоходів і зборів України від 17.01.2014 р. № 32 (далі — Порядок).

Довідка видається особисто власнику сільськогосппродукції, якщо така продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом для ведення, зокрема садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосппродукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу такої продукції, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Таким чином, підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи — платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосппродукції, що, зокрема, вирощена, зібрана безпосередньо такою особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом, є довідка, яка належним чином оформлена та видана відповідним органом.

(Лист ДФС України від 04.10.2017 р. № 2124/Д/99-99-13-02-03-14/ІПК)