Новини

Повернення надміру сплачених митних платежів по-новому

13.10.2017 / 10:10

26.09.2017 р. набрав чинності Порядок повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів (далі — Порядок), затверджений наказом Мінфіну України від 18.07.2017 р. № 643.

Основними змінами для суб’єктів господарювання та фізичних осіб при поверненні коштів авансових платежів (передоплати) є такі:

  • заява відтепер може надсилатись засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису відповідальних осіб не пізніше 1095 днів з дня подання (раніше подавалась лише в письмовому вигляді);
  • розглядається заява з метою проведення перевірки наявності коштів на рахунку за даними автоматизованої системи в термін не більше 5 робочих днів (раніше 10 робочих днів, тож термін зменшено вдвічі);
  • акт звірки залишків складається тільки у разі розбіжностей, якщо зазначена у заяві сума за даними автоматизованої системи у повному обсязі відсутня, готується та направляється письмова відмова у поверненні коштів з депозитного рахунку з пропозицією щодо проведення звірки залишків сум коштів авансових платежів (передоплати).
  • термін підписання висновку — 8 робочих днів, на підставі якого не пізніше наступного дня здійснюється повернення коштів.
  • скасовано проведення перевірок щодо правильності митного оформлення із залученням структурних підрозділів митниці ДФС. Відтепер повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені здійснюється згідно з поданою заявою.

Найважливіше, що відтепер повернення авансових платежів і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів можливе на депозитні рахунки іншої митниці ДФС за бажанням платника, що доповнило в повній мірі реалізацію права суб’єкта господарювання та фізичної особи на здійснення митного оформлення у будь-якому органі відповідно до ст. 247 Митного кодексу України.

(За матеріалами ГУ ДФС у Житомирській області)