Новини

Доплата за роз’їзний характер робіт: як враховувати при забезпеченні «мінімалки»

18.10.2017 / 09:00

Якщо нарахована зарплата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної зарплати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

При цьому слід враховувати, що при обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, у випадку коли працівнику встановлена доплата за роз'їзний характер робіт, то працівнику нараховують оклад, доплату до розміру мінімальної заробітної плати  і понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 грн) —  доплату за роз'їзний характер робіт.

Усі інші виплати, які працівнику нараховуються за відпрацьований час, включаються до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Тобто якщо працівнику нараховують премії (крім премій до святкових і ювілейних дат), індексацію, то зазначені виплати враховуються до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

(Лист Мінсоцполітики України від 17.05.2017 р. № 1452/0/101-17)