Новини

Пропуск вантажу експрес-перевізника

19.10.2017 / 18:00

Положеннями ст. 233 Митного кодексу українському експрес-перевізнику надано низку спрощень при переміщенні ним міжнародних експрес-відправлень (вантажу експрес-перевізника) митною територією України з використанням належних йому чи найманих ним транспортних засобів.

Згідно з частиною третьою цієї статті з метою здійснення пропуску вантажу експрес-перевізника на митну територію України експрес-перевізник подає до митниці ДФС єдиний транспортний документ (загальні авіанакладні (AWB-airwaybill, MAWB-master airwaybill), CMR, bill of lading (коносамент) тощо), який одночасно є документом контролю доставки з пункту пропуску через державний кордон України до центральної сортувальної станції.

З метою створення умов для оперативного перегляду інформації при. здійсненні митного контролю товарів, що перемішуються у міжнародних експрес-відправленнях, ДФС доопрацьовано програмно-інформаційний комплекс «Реєстр центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій» у складі Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів, а саме доповнено інформацією про:

іноземного оператора експрес-перевезень та реквізити угоди («Іноземна компанія/№ угоди/дата/строк дії»);

транспортні засоби експрес-перевізника («Номер ТЗ перевізника/марка-модель/№ свідоцтва/період дії»).

З метою прискорення здійснення процедур митного контролю зазначена інформація повинна використовуватися посадовими особами митниць ДФС при наданні дозволу на пропуск вантажу експрес-перевізника на митну територію України за єдиним транспортним документом для співставлення відомостей про іноземного оператора експрес-перевезень, вказаного у єдиному транспортному документі, з інформацією, розміщеною у Реєстрі, а також перевірки відомостей про транспортний засіб експрес-перевізника, яким переміщується вантаж експрес-перевізника.

Абзац одинадцятий листа Міндоходів України від 21.03.2014 р. № 6664/7/99-99-24-01-03-17 вважається таким, що втратив чинність.

(Лист ДФС України від 19.09.2017 р. № 24970/7/99-99-18-04-01-17)