Новини

Кращі практики ЄС хочуть запровадити у ДФС України

23.10.2017 / 12:00

Шляхи залучення кращих європейських практик для удосконалення процесів адміністрування податкових та митних платежів, а також модернізація митниць обговорювалися під час зустрічі в.о. Голови ДФС України Мирослава Продана з представниками урядових організацій Литовської Республіки та експертів Європейського Союзу.

«Ми зацікавлені у залученні передових світових практик, які зможуть бути адаптовані до українських потреб, пришвидшать удосконалення процесів адміністрування та приведення податкових і митних сервісів у відповідність із європейськими стандартами», — зазначив Мирослав Продан.

Він, зокрема, розповів про багаторічну успішну співпрацю за багатьма проектами з представниками Литовської Республіки.

«Досвід Литовської Республіки є особливо цікавим для нас з огляду на проблематику, що з  історичних та ментальних аспектів є однаковою для наших держав. Ми відчуваємо підтримку та цінуємо допомогу наших колег», — наголосив в.о. Голови відомства .

Мирослав Продан також поінформував про низку заходів, здійснених ДФС у сфері спрощення та прискорення митних процедур. Це насамперед — забезпечення функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно» та роботи із впровадження інституту Уповноваженого економічного оператора, приєднання до Спільної транзитної системи та застосування скануючих систем.

Він зазначив, що завдяки 10 % митних надходжень від перевиконання індикативних показників, які цього року спрямовуються на розвиток інфраструктури пунктів пропуску та ІТ складової митних органів, вже вдалося власними коштами ДФС розпочати модернізацію окремих пунктів пропуску. Вагомим антикорупційним чинником разом з модернізацією кордонів стало й підвищення матеріального забезпечення працівників відомства.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання гармонізації митного законодавства з Митним кодексом ЄС, сприяння приєднанню до Конвенції про єдиний режим транзиту та впровадження нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS), включаючи підтримку законодавчих ініціатив, побудову адміністративної структури, технічних аспектів імплементації NCTS та поставку необхідного обладнання.

Крім того, розглядалися методи попередження ухиленню від сплати податків, зборів, митних платежів та імплементація заходів щодо спрощення процедур торгівлі.

Прес-служба ДФС України