Новини

Продаєте іграшки на радіокеруванні — дізнайтеся, чи потрібен РРО

24.10.2017 / 09:30

У разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, застосовувати РРО зобов’язані як платники єдиного податку першої групи, які провадять підприємницьку діяльність на ринках, так і платники другої і третьої груп незалежно від обсягу річного доходу.

Це передбачено положеннями п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО).

При цьому для цілей Закону про РРО термін «технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту» — це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування тощо), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО містить  вісім груп товарів:

«Вироби із чорних металів»;

«Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»;

«Електричні машини, обладнання та їх частини, апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;

«Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»;

«Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні, медичні або хірургічні, їх частини та приладдя»;

«Годинники всіх видів та їх частини»;

«Музичні інструменти, їх частини та приладдя»;

«Іграшки, ігри та спортивний інвентар, їх частини та приладдя».

Зазначений перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231.

 (За матеріалами ГУ ДФС в Одеській області)