Новини

Мінфін розробив план монетизації субсидій

23.10.2017 / 18:00

Мінфін України розробив план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який передбачатиме три етапи.

Як повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, перший етап передбачатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств —  постачальників послуг. Другий  —  підготовку системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо). Третій  — монетизацію субсидій на рівні домогосподарств.

Наразі, за словами заступника міністра фінансів, запроваджуватиметься перший етап, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг.

За словами заступника міністра, після опалювального сезону 2017 — 2018 рр. планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств – постачальників послуг. Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку —  створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги, йдеться в матеріалі.

Передбачається, що перерахування субсидії здійснюватиме безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів. Субсидії перераховуватимуть за фактично спожиті енергоносії та надані послуги, що дасть змогу уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Крім того, буде чітко встановлено терміни проведення розрахунків – до 24 числа кожного місяця, що гарантуватиме своєчасність оплати. І при цьому виконавці послуг зможуть обирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв і розраховуватися з ним «живими» грошима від субсидій.

Інтерфакс-Україна