Новини

Посилення відносин між митними органами України та Польщі

24.10.2017 / 10:20

ДФС зацікавлена в подальшій підтримці європейських партнерів, у першу чергу польських, у реформуванні митних органів ДФС та виконанні Угоди про асоціацію Україна — ЄС. Про це завив в. о. Голови ДФС Мирослав Продан під час робочого візиту на чолі делегації ДФС України до Національної адміністрації доходів Республіки Польща.

За його словами, у рамках дії безвізового режиму з країнами ЄС значно зросла кількість осіб та транспортних засобів, які перетинають кордон. До того ж відбувається реформування митних органів України, в тому числі і відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, здійснюються заходи з протидії контрабанді. Все це вимагає нового імпульсу та активізації відносин між митними органами України та Польщі.

За словами Мирослава Продана, перспективними напрямами такої співпраці, в тому числі за рахунок надання технічної допомоги, є спрощення та прискорення митних процедур, зокрема розширення спільного контролю на інші пункти пропуску, удосконалення взаємодії контролюючих органів на кордоні, обмін інформацією тощо.

Між ДФС та Національною адміністрацією доходів Республіки Польща було досягнуто домовленості про створення двох робочих груп на рівні експертів. Перша стосується оцінки пілотного проекту з обміну інформацією в пункті пропуску «Рава Руська — Хребінне» та можливостей поширення такого обміну на інші пункти пропуску на українсько-польському кордоні. Крім того, обговорювалася перспектива збільшення обсягу інформації, якою обмінюються митні органи обох країн.

Друга група має на меті оцінити функціонування Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій, наприклад черг, для подальшого їх уникнення та попередження, а також пришвидшення митних процедур на кордоні.

Мирослав Продан звернув увагу, що обидві групи мають провести засідання до кінця 2017 р.

Крім того, сьогодні делегація ДФС відвідала Центр сканування в м. Гданську. Тут ознайомилися з досвідом митних органів Польщі у застосуванні скануючих систем при здійсненні митних процедур та подальшій обробці і використанні отриманої інформації.

«Це для ДФС становить особливий інтерес в контексті удосконалення митних процедур в морських портах Одеси та більш широкого застосування засобів митного контролю – скануючих пристроїв, вагових комплексів та відеоспостереження. Важливим для нас є й удосконалення системи підвищення кваліфікації митників, зокрема, з питань використання скануючих пристроїв, виявлення наркотичних речовин за участю кінологічних команд. На сьогодні ми здійснюємо закупівлі таких пристроїв і досвід наших польських колег у застосуванні засобів митного контролю стане нам в пригоді», — зазначив очільник ДФС.

Він також відзначив вагомий внесок польських експертів у реалізацію проекту Твіннінг, який став одним з найуспішніших проектів міжнародної технічної допомоги для митних органів України за останні роки.

У рамках цього проекту запроваджено обмін інформацією між митними і прикордонними службами України, розпочато застосування принципу автоматизованої системи «Єдиного вікна».

Крім того, у пункті пропуску «Нові Яриловичі — Нова Гута» на українсько-білоруській ділянці державного кордону ДФС та Державною прикордонною службою України проводиться експеримент щодо спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів.

Довідково:

Обсяг торгівлі між Україною та Польщею має тенденцію до зростання і за дев’ять  місяців 2017 р. склав 4,4 млрд дол. США. Польща займає четверте місце у загальному товарообігу України. Зростання у порівнянні з аналогічним періодом 2016 р. становить 26 % або 902 млн дол.

Прес-служба ДФС України