Новини

Працівникам держпідприємств хочуть обмежити розмір зарплати

24.10.2017 / 11:10

У Верховній Раді Україні зареєстровано проект закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» (законопроект № 7204), основним завданням якого є встановлення справедливого розподілу доходів, шляхом державного врегулювання максимального рівня заробітної плати.

Законопроектом пропонується внести зміни та доповнити ст. 94 Кодексу законів про працю України нормою такого змісту: максимальний розмір заробітної плати, із урахуванням усіх надбавок, доплат, премій і винагород, обмежено для державних підприємств, установ, організацій; державних холдингових компаній;  державних акціонерних товариств та акціонерних товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, частка яких складає не менше 51 %; а також державних службовців та не може перевищувати 60 мінімальних заробітних плат. 

Передбачається, що прийняття даного документу дозволить справедливо розподілити доходи, уникнувши ситуації, за якої одна категорія людей отримує мінімальну або середню заробітну плату, а інша — до 400 разів більшу, а також сприятиме раціональному та економічному використанню державних коштів.