Новини

За яких умов обліковуються договори про спільну діяльність

24.10.2017 / 18:30

Договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб повинні перебувати на обліку в контролюючих органах.

Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків — відповідального за утримання й унесення податків до бюджету під час виконання договору.

Підставою для взяття на облік договору про спільну діяльність є прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію його платником ПДВ.

Для взяття на облік уповноважена особа подає до фіскального органу за своїм основним місцем обліку одночасно з реєстраційною заявою платника ПДВ заяву за формою № 1-ОПП і копію договору (контракту) про спільну діяльність.

Тобто договори про спільну діяльність між юридичними особами та/або фізичними особами — підприємцями обліковуються в ДФС за умови, що на такі договори поширюються особливості податкового обліку й оподаткування діяльності за такими договорами, визначені Податковим кодексом, і уповноважена особа за такими договорами зареєстрована платником ПДВ.

(За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області)