Новини

Кабмін планує запровадити відповідальність за тиск на бізнес

24.10.2017 / 17:30

Кабмін опрацьовує проект закону про відповідальність співробітників правоохоронних органів за неправомірні й надмірні силові дії проти підприємців. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка.  

Документ, зі слів Глави Уряду, визначатиме межі пропорційності дій посадових осіб правоохоронних органів під час проведення обшуків, встановлюватиме відповідальність посадових осіб правоохоронних органів за неправомірну діяльність під час проведення слідчих дій та інших процесуальних заходів, запроваджуватиме обов’язковість відеозапису здійснення слідчих дій, визначатиме чіткі строки досудового розслідування та інших процесуальних строків у кримінальних провадженнях тощо.  

Для підтвердження необхідності прийняття нормативно-правового акта  Прем’єр-міністр навів статистику, за якою кількість звернень підприємців зі скаргами на контролюючі та силові структури значно збільшилася на всіх напрямах роботи. Так, за даними веб-порталу «Судова влада України», кількість скарг на дії слідчих та прокуратури минулого року становила понад 86 тис., а за перше півріччя поточного року вже зросла до понад 47 тис. Минулого року кількість клопотань слідчих про обшуки становила понад 94 тис., з початку цього року — вже майже 60 тис. Клопотань про арешт майна минулого року було понад 38 тис., з початку цього року — вже 30,5 тис.  

Наступним етапом, додав Володимир Гройсман, стане розгляд та ухвалення проекту закону про Службу фінансових розслідувань, подальші рішення по дерегуляції та прозорій приватизації, яка дасть змогу залучати інвестиції та створювати нові робочі місця.

Урядовий портал