Новини

Хто відповідатиме за неналежне фінансування бюджетних установ

25.10.2017 / 14:00

24 жовтня Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Під час виступу Міністр фінансів наголосив на важливості продовження реформи бюджетної децентралізації, розповів про результати першого етапу цієї реформи, а також про подальшу підтримку об’єднаних територіальних громад та розвиток регіонів, що передбачено проектом державного бюджету на 2018 р.

«Наша мета — провести реформу децентралізації таким чином, щоб кожна українська громада отримала достатньо фінансових ресурсів, достатньо можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях», — зазначив Міністр фінансів на початку виступу.

Серед важливих результатів першого етапу реформи бюджетної децентралізації — зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів. Зокрема, місцеві органи влади отримали додатковий ресурс як на виконання делегованих їм повноважень, так і на самоврядні функції.

Як зазначив Олександр Данилюк, до загального фонду місцевих бюджетів за січень-вересень 2017 р. надійшло майже 135 млрд грн, або майже 80 % до річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами. Приріст надходжень до загального фонду за такий же період 2016 р. становить 30 %, або 31,1 млрд грн.

Міністр фінансів також акцентував увагу голів облдержадміністрацій на необхідності вирішення питання нерівномірності нарощення дохідної частини місцевих бюджетів. У регіонах існують суттєві розбіжності за рівнем соціально-економічного розвитку та розвитку інфраструктури, масштабом проведених реформ та спроможністю на місцях.

«Усе більше регіонів демонструють готовність до реформаторських змін. Але ця готовність різна. Наша принципова позиція: місцевим органам влади необхідно нести відповідальність за належне фінансування розташованих на їх територіях бюджетних установ та закладів. При цьому має бути рівномірний розподіл фінансового ресурсу по всіх регіонах України. Ми спільно маємо виробити найкращу модель, яка відповідала б виключно потребам українських місцевих громад та кожного українця», — зазначив Олександр Данилюк.

Урядовий портал

«Гарячі лінії»

Дата: 21 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42