Новини

Документи, які набрали чинності сьогодні (25.10.2017 р.)

25.10.2017 / 12:50

З 25.10.2017 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 24.10.2017 р. № 105 «Про затвердження та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків», якою, зокрема, затверджено Зміни до Положення про порядок подання банками до Національного банку України звіту аудитора за результатами щорічної перевірки фінансової звітності, затвердженого власною постановою від 09.09.2003 р. № 389.

Змінами передбачено, що Нацбанк для цілей зазначеного Положення встановлює диференційований підхід до організації проведення аудиторської перевірки (аудиту) банків.

Банк, який згідно з розпорядчим актом Нацбанку про розподіл банків на групи віднесений до групи банків із державною часткою або розмір загальних активів якого (без урахування резервів за активними банківськими операціями) становить не менше ніж 0,5 % від розміру загальних активів банківської системи (визначається станом на перше число місяця, в якому укладається договір), зобов’язаний укласти договір з аудиторською фірмою, яка:

уключена до Реєстру аудиторських фірм;

має кількість аудиторів банків, які працюють в аудиторській фірмі за основним місцем роботи, не менше 5 осіб;

має кількість працівників, які працюють в аудиторській фірмі за основним місцем роботи та володіють сертифікатом (свідоцтвом), що підтверджує кваліфікацію у сфері міжнародних стандартів фінансової звітності, не менше 5 осіб.