Новини

Земельний податок: кому можуть встановити мінімальну ставку

25.10.2017 / 17:30

У Верховній Раді зареєстровано проект закону України № 7223  «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо ставки земельного податку)».

Для недопущення корупційних ризиків при встановленні ставки земельного податку, задля збільшення надходжень до бюджетів громад цим документом передбачається:

- встановити однакову ставку земельного податку для сільськогосподарських угідь, нормативно грошову оцінку яких проведено;

- встановити мінімальний розмір ставки земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності);

- звузити різницю між мінімальним та максимальним розміром ставки земельного податку для сільськогосподарських угідь, розташованих за межами населених пунктів, нормативно грошову оцінку яких не проведено.

Для досягнення зазначених цілей законопроектом пропонується внести зміни:

  • до ст. 274 Податкового кодексу України, якими передбачити, що ставка земельного податку для сільськогосподарських угідь встановлюється у розмірі 1 % від їх нормативної грошової оцінки та ставка земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), встановлюється у розмірі не менше 1 % та не більше 12 % від їх нормативної грошової оцінки;
  • до ст. 277 Податкового кодексу України, якими передбачити, що ставка земельного податку для сільськогосподарських угідь, розташованих за межами населених пунктів, нормативно грошова оцінка яких не проведена, встановлюється у розмірі не менше 1 % та не більше 3 % від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

Передбачається, що з прийняттям цього закону збільшиться надходження до місцевих бюджетів, що створюватиме умови для соціально-економічного розвитку населених пунктів.