Новини

Фінінтереси України та ЄС під захист

26.10.2017 / 11:10

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 25 жовтня серед низки «євроінтеграційних» документів затвердив важливу для євроінтеграційного процесу Постанову «Про набрання чинності рішеннями органів асоціації», яка ухвалена з метою підвищення ефективності та системності процесу імплементації положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС. 

Віце-премʼєр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні Уряду наголосила на тому, що в основу Угоди про асоціацію закладена філософія гнучкості. «Угода має оновлюватися, доповнюватися, тлумачитися органами асоціації, які були нею утворені. Для того, щоб ця гнучкість в імплементації Угоди стала реальністю, ми маємо створити відповідні умови та процедури всередині нашої країни. Постанова «Про набрання чинності рішеннями органів асоціації» спрямована саме на це», — наголосила Віце-премʼєр. Вона повідомила, що в першу чергу постанова визначає: усі рішення органів асоціації мають бути затверджені Кабінетом Міністрів України перед їх підписанням. Відтак такі рішення набиратимуть чинності відразу після підписання зі стороною ЄС. 

Окрім важливого процедурного моменту, на засіданні Кабміну було врегульовано не менш важливе питання — запобігання шахрайству при реалізації спільних з Євросоюзом проектів. Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів України «Про запровадження національного механізму координації взаємодії органів державної влади з метою захисту фінансових інтересів України та Європейського Союзу», яка має закласти основи для розробки механізму запобігання шахрайству в реалізації спільних з ЄС проектів. 

«Ця постанова розроблена на виконання зобов’язань України з імплементації положень розділу VI Угоди стосовно фінансового співробітництва та боротьби з шахрайством», — повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, постанова передбачає, що МВС України стане національним контактним пунктом взаємодії з ЄС з питань використання коштів ЄС та боротьби з шахрайством. Важливим є також і утворення Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, що впливають на фінансові інтереси України та ЄС. Ця рада розглядатиме суттєві проблемні питання, пов’язані з реалізацією проектів ЄС, та формуватиме позицію щодо їх вирішення. 

Віце-премʼєр-міністр підкреслила актуальність цієї постанови, оскільки останнім часом з’явилися випадки, коли ЄС в односторонньому порядку застосовує до України санкції у вигляді зменшення обсягів видатків на фінансування окремих проектів через недовиконання Україною умов зовсім інших, наприклад, довготривалих інфраструктурних проектів. Ухвалення таких рішень з боку Євросоюзу є можливим якраз з причини відсутності в Україні механізму перевірки порушень, які фіксує Єврокомісія, і реагування на них. «Сьогодні ми ухвалили рішення, яке дозволить вирішити цю проблему», — резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Урядовий портал