Новини

Фонд соцстраху новий, а звітність поки «стара»

26.10.2017 / 14:00

Наразі виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) здійснюється розроблення єдиної форми звітності страхувальників по коштах Фонду, запровадження якої дасть можливість зменшити навантаження на роботодавців, зокрема, шляхом зменшення кола осіб, які подають звітність до Фонду, і можливість її подання страхувальниками в електронному вигляді.

Допоки  страхувальники або їх уповноважені особи, як і раніше, зобов’язані подавати до відділень управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та м. Києві за їх місцезнаходженням або місцем проживання:

- Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 р. № 4 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням». Такий звіт складається страхувальником наростаючим підсумком з початку року. Слід зазначити, що звіт не подається страхувальником у разі: відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом за субрахунками, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом на початок звітного кварталу та оборотів за субрахунками у звітному кварталі; наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів за субрахунками, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом у звітному кварталі;

- Звіт щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України,  затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30.11.2010 р. № 31 «Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України». Такий звіт подається тільки тими страхувальниками, які мають заборгованість зі сплати страхових внесків за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, до повного погашення заборгованості.

(Лист виконавчої дирекції ФСС України від 12.10.2017 р. № 2.4-38-803)