Новини

Як розрахувати декретні працівнику-погодиннику, якщо відсутній заробіток

27.10.2017 / 09:40

Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або їх частини (у разі коли особа працює у режимі неповного робочого дня чи тижня) на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

При погодинній системі оплати праці тарифну ставку на момент настання страхового випадку може бути розраховано як добуток погодинної тарифної ставки в місяці настання страхового випадку на норму робочого часу в цьому місяці.

Обчислення середньоденної заробітної плати в місяці настання страхового випадку потрібно здійснювати шляхом ділення тарифної ставки в місяці настання страхового випадку на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

(Лист Мінсоцполітики України від 23.05.2017 р. № 262/0/86-17/273)