Новини

До 17 листопада приймаються заявки від виробників с/г техніки, вартість якої буде компенсуватися

27.10.2017 / 11:30

25 жовтня Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову, яка вносить зміни до порядку часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва.

Як відомо, 1 березня 2017 р. уряд ухвалив рішення про використання бюджетних коштів для часткової компенсації с/г товаровиробникам вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання (постанова Кабінету Міністрів від 01.03.2017 р. № 130).

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути фізичні та юридичні особи — підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів. Часткова компенсація надається на техніку та обладнання, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 60 %. Водночас для складної самохідної техніки мінімально необхідний ступінь локалізації виробництва становить 35 % у 2017 р. (постанова Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 р. № 369).

Ухвалена постанова уряду передбачає зміни строків подання заявок підприємствами — виробниками сільськогосподарської техніки та обладнання на включення у переліки техніки, вартість якої компенсуватиметься. Термін подачі заявок на включення у перелік у 2017 р. продовжено до 17 листопада. У наступних роках заявки на включення до переліку подаватимуться до 31 жовтня.

Крім цього, на сьогодні підприємства — виробники сільгосптехніки та обладнання будуть зобов’язані щороку підтверджувати відповідність техніки і обладнання встановленим критеріям. Постановою також визначено питому вагу витрат на оплату праці у складі собівартості продукції для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування обліку та звітності, у розмірі 8 %.

Урядовий портал