Новини

Викрито злочинну схему підприємств-імпортерів

27.10.2017 / 15:20

Працівники Департаменту організації протидії митним правопорушенням Державної фіскальної служби разом з детективами Національного антикорупційного бюро України розслідують справу щодо мінімізації митних платежів за допомогою судових рішень.

Кримінальне провадження було зареєстровано у серпнi 2017 р. Встановлено, що підприємства-імпортери декларували свої товари за значно заниженою вартістю. Київська митниця ДФС корегувала вартість, але підприємства вносили необхідне фінансове забезпечення, після чого товари відпускалися у вільний обіг. У подальшому імпортери звертались до суду та, використовуючи ст. 55 Митного кодексу, повертали внесене фінансове забезпечення. Таку схему використовували більше двох десятків підприємств-імпортерів.

У рамках розслідування кримінального провадження на депозитних рахунках Київської міської митниці та Київської митниці було заарештовано 450 млн грн, що є фінансовими гарантіями, які надавались підприємствами — учасниками злочинної схеми. Це унеможливить повернення коштів імпортерам до завершення розслідування.

Прес-служба ДФС України