Новини

Нерухомість у власності кількох осіб: як сплачувати

30.10.2017 / 12:50

Підпунктом 266.1.2 п.266.1 ст.266 Податкового кодексу визначено, що в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб платником податку є:

▪ якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, – кожна з цих осіб за належну їй частку;

▪ якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, – одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

▪ якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, –  кожна з цих осіб за належну їй частку.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (пп. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу).

(За матеріалами ГУ ДФС у Хмельницькій обл.)