Новини

Коли надсилається повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ

01.11.2017 / 10:00
Коли надсилається повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ

Платникам, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV (далі — Закон про держреєстрацію), контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ, а взяття на облік, як платників єдиного внеску, юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів), фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, на яких поширюється дія Закону про держреєстрацію, підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, яка надсилається (видається) цим платникам у порядку, встановленому Законом про держреєстрацію.

Відповідно до абзацу першого частини третьої ст. 5 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) платникам ЄСВ, зазначеним у підпунктах 1, 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону про держреєстрацію, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням з Пенсійним фондом безоплатно надсилається повідомлення про взяття їх на облік.

Згідно з п. 3 розділу ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.11.2014 р. № 1162 (далі — Порядок № 1162), платникам ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону про держреєстрацію, контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття їх на облік за формою № 2-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку № 1162.

Дія Закону про держреєстрацію поширюється на відносини, що виникають у сфері державної реєстрації всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та ФОП (частина перша ст. 3 Закону про держреєстрацію).

Пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 1162 визначено, що взяття на облік платників ЄСВ, на яких поширюється дія Закону про держреєстрацію, здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом про держреєстрацію, у день отримання зазначених відомостей контролюючим органом.

Відповідно до пунктів 3, 4 розділу ІІ Порядку № 1162 дані про взяття на облік платників ЄСВ у порядку інформаційної взаємодії передаються державному реєстратору в день взяття їх на облік за місцезнаходженням чи місцем проживання із зазначенням: дати взяття на облік, найменування та коду за ЄДРПОУ контролюючого органу, в якому такого платника взято на облік, реєстраційного номера платника ЄСВ.

(За матеріалами ГУ ДФС у Волинській області)