Новини

ДТП на службовому авто: як розслідується нещасний випадок

01.11.2017 / 12:45

Расследование и учет несчастных случаев,  произошедших с работниками при выполнении трудовых обязательств, на данный момент осуществляется в соответствии с Порядком проведения расследования и ведения учета несчастных случаев, профессиональных заболеваний и аварий на производствеРозслідування та облік нещасних випадків, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов'язків, наразі здійснюється відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232 (далі - Порядок № 1232).

Відповідно до зазначеного Порядку № 1232 виключно комісії з розслідування нещасного випадку надано право визначати порядок дій членів комісії під час розслідування, а також визначати, чи пов'язаний нещасний випадок з виробництвом після з'ясування обставини і причини настання нещасного випадку, а також вивчення вищевказаних та інших матеріалів розслідування.

Розслідування та ведення обліку нещасних випадків невиробничого характеру, тобто таких, що не пов'язані з виконанням громадянами трудових обов'язків, здійснюється згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженим постановою КМУ від 22.03.2001 р. № 270 (далі — Порядок № 270). Цим Порядком не передбачена участь представників робочих органів виконавчої дирекції Фонду соцстраху з НВП у комісіях з розслідування нещасних випадків невиробничого характеру.

У разі якщо водій потрапив у ДТП та отримав травму на службовому автомобілі, виконуючи завдання за розпорядженням роботодавця, що підтверджується, зокрема, подорожнім листом та іншими відповідними документами, то розслідування нещасного випадку повинно бути проведено відповідно до Порядку № 1232. При цьому комісія повинна визначити, пов'язаний чи не пов'язаний нещасний випадок з виробництвом. За інших обставин розслідування випадку травмування водія має бути проведено відповідно до Порядку № 270.

(Лист Фонду соцстраху з НВП від 06.06.2017 р. № 99-05-13)