Новини

Якщо зазначено неправильний код КОАТУУ в декларації акцизного податку

01.11.2017 / 14:50

Суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію підакцизних товарів і відповідно до положень пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу є платниками акцизного податку, у разі допущення помилки у розділі Д декларації акцизного податку та зазначення неправильного коду КОАТУУ, для виправлення такої помилки необхідно подати уточнюючу декларацію.

Уточнююча декларація подається з додатком 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів», в якому вказано  правильний код КОАТУУ та з двома додатками 8: 

  • один до помилкового коду КОАТУУ зі зменшенням податкового зобов’язання;
  • другий до правильного коду КОАТУУ зі збільшенням податкових зобов’язань.

При виправленні помилки у разі зазначення неправильного коду КОАТУУ в розділі Д декларації у додатку 8 «Розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах», зокрема, зазначаються:

  • у рядку 4 додатка 8, що подається до помилкового коду КОАТУУ, — суми податку, які зменшують суму податкового зобов’язання, що уточнюється;
  • у рядку 3 додатка 8, що подається до уточненого (правильного) коду КОАТУУ, — суми податку, які збільшують суму податкового зобов’язання, що уточнюється.

Слід звернути увагу, що суми заниженого податкового зобов’язання, визначеного за кожним КОАТУУ, а також обчислені штраф і пеню (дані рядків 5 — 7 додатка 8) необхідно сплатити до бюджету на відповідний рахунок до подання уточнюючої декларації.

(За матеріалами ГУ ДФС у Київській області)