Новини

Учасникам індустріальних парків готують фіскальні стимули

01.11.2017 / 14:00

На початку листопада Верховна Рада проведе День промисловості, під час якого розгляне ряд законопроектів для поліпшення бізнес-клімату, — повідомив секретар парламентського комітету з питань промисловості й підприємництва Михайло Хміль.

За словами М.Хміля,  йдеться про проект закону № 7155 «Про вдосконалення порядку проведення розрахунків в іноземній валюті», у якому передбачено скасування обов'язкового продажу підприємствами валютного виторгу, два законопроекти про фіскальні стимули для учасників індустріальних парків.

У проектах передбачені такі пільги для учасників індустріальних парків: звільнення від сплати податку на прибуток на перші п'ять років, а в наступні п'ять років —  сплата 50 % від діючої ставки, звільнення від сплати ввізного мита на виробниче устаткування, призначене для використання в парках. Крім того, народний депутат сповістив, що передбачають розстрочку на п'ять років зі сплати ПДВ за таке устаткування.

Як повідомлялося, на сьогодні до Реєстру індустріальних (промислових) парків унесено 28 парків.

Як повідомив М.Хміль, ще один проект закону, який винесуть на розгляд парламенту, стосується компенсації інвесторам за підключення до інженерних мереж. За його словами, проект передбачає, що обленерго будуть компенсувати інвесторові суму, яку він вклав у повну вартість підключення до енергомереж.