Новини

За яких умов ЖБК може отримати статус неприбутковості

02.11.2017 / 11:00

Механізм прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (далі – об’єкти) визначає Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

Відповідно до п.11 цього Порядку датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката.

Вимоги, яким одночасно зобов’язана відповідати неприбуткова організація, встановлено пп.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу.

Згідно з пп.133.4.6 цього пункту до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені ЖБК (з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства).

Отже, ЖБК має право на отримання статусу неприбутковості після закінчення будівництва (або придбання) і здавання об’єкта в експлуатацію у разі його подальшого обслуговування та управління таким ЖБК. При цьому такий ЖБК позбавляється права у статусі неприбуткової організації здійснювати будівництво інших об’єктів.

Слід зазначити, що ЖБК додатково подають до контролюючого органу документи, які підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і подальшого його обслуговування та управління ним прилеглої до нього території.

(За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області)