Новини

Оприлюднено рейтинг легкості ведення бізнесу: на якому місці Україна?

02.11.2017 / 16:30

Світовий банк оприлюднив черговий рейтинг легкості ведення бізнесу «Doing Business 2018». Україна в ньому посіла 76 місце, покращивши на 4 позиції свій результат відносно минулого року.

Рейтинг Світового банку складається за 10 критеріями. За чотирма з них Україна продемонструвала зростання. Найбільше країна піднялася за компонентом «Одержання дозволів на будівництво»: зі 140 на 35 позицію. +105 позицій — це найбільший ріст по компоненту серед усіх інших країн. Йому сприяло те, що  Київська міська рада зменшила розмір пайової участі в розвитку інфраструктури для нежитлових будівель з 10 до 2 % та зниження вартості послуг з технагляду у будівництві.

За компонентом «Сплата податків» Україна піднялася з 84 на 43 сходинку. +41 пункт — це результат зменшення та уніфікації ставки Єдиного соціального внеску. Ці зміни відбулися у 2015 році, але через особливість методології рейтингу були зараховані лише сьогодні.

У звіті Світового банку позитивно відзначено те, що Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку запровадила вимогу розкривати інформацію щодо угод цікаво. На жаль, це не вплинуло на підвищення позиції України за компонентом «Захист міноритарних акціонерів», тому що знизилася оцінка за двома іншими індексами (прав акціонерів та корпоративної прозорості), які також формують цей компонент.   

Україна також піднялася на дві позиції за компонентом «Приєднання до електричної мережі» завдяки зменшенню вартості приєднання електроустановок до мереж Київенерго і на одну позицію за компонентом «Врегулювання неплатоспроможності» (завдяки технічним коригуванням показників).

На жаль, не відбулося покращення позицій України також за критеріями «Започаткування бізнесу», «Отримання кредиту», «Міжнародна торгівля», «Примусове виконання контрактів», «Реєстрація власності». Зміни в Україні у цих сферах виявилися недостатніми у порівнянні з успіхами інших країн.

Мінекономрозвитку України