Новини

Як діяти, якщо потрібно збільшити кількість позицій найменувань товарів/послуг у податковій накладній

02.11.2017 / 18:30

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Податковим кодексом термін (п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу).

Пунктом 201.7 цієї статті передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі — Порядок № 1307).

Статтею 192 Податкового кодексу платникам податку надано можливість складати розрахунок коригування у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, згідно зі ст. 192 Податкового кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою відповідно до додатку 2 до податкової накладної.

Згідно з формою додатка 2 до податкової накладної у графі 1 розділу Б розрахунку коригування «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» зазначається порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується.

Отже, у разі необхідності збільшення кількості позицій найменувань товарів/послуг у податковій накладній платник податку складає нову податкову накладну із зазначенням у ній таких нових позицій та дати складання, що відповідає даті настання першої події за такою операцією, та зобов'язаний зареєструвати таку накладну в ЄРПН.

(Лист ДФС від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)