Новини

За яких умов компенсація за пільговий проїзд не включається до доходу «єдинника»

03.11.2017 / 17:30

Об’єктом оподаткування для юридичних осіб, які сплачують єдиний податок, згідно з п. 2 п. 292.1 ст. 291 Податкового кодексу вважається будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Дохід обліковується відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та/або інших нормативно-правових актів Мінфіну України з питань бухгалтерського обліку.

Згідно з частиною четвертою п. 292.11 ст. 292 Кодексу при визначенні доходів для платників єдиного податку першої — третьої груп до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Якщо рішенням міської ради у розподілі видатків бюджету міста на 2017 р. передбачено видатки за КПКВК (код програмної класифікації видатків та кредитукання) 1513035 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян», то за наявності у підприємства укладеного з Управлінням праці та соціального захисту договору відповідних підтвердних документів щодо обсягів наданих на пільгових умовах послуг громадянам (зокрема, книг обліку розрахункових операцій, відомостей обліку реалізованих разових квитків, звітів про здійснення пасажирських перевезень на маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі, звітів про витрати від пільгових перевезень окремих категорій громадян в режимі маршрутного таксі тощо), то у разі отримання підприємством з місцевого бюджету компенсаційних виплат такі кошти не включаються до складу доходу платника єдиного податку.

(Лист ДФС України від 31.10.2017 р. N 2454/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)