Новини

Зміни до Порядку обліку платників ЄСВ

03.11.2017 / 17:00

У Мін’юсті України зареєстровано 20.10.2017 р. за № 1278/31146 наказ Мінфіну України від 25.09.2017 р. № 803, яким затверджено Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого власним наказом від 24.11.2014 р. № 1162.

Змінами, зокрема, визначено особливості організації обліку платників єдиного внеску у контролюючих органах.

Передбачено, що функції обліку платників єдиного внеску у контролюючому органі здійснюють підрозділи обслуговування платників. Такі підрозділи утворюються у ДФС України, ГУ ДФС в областях, м. Києві, Офісі великих платників податків ДФС, ДПІ у районах, містах (крім м. Києва), районах у містах, ОДПІ.

Якщо контролюючими органами при здійсненні своїх функцій за результатами перевірок та звірок, або на підставі інформації від третіх осіб, або на підставі даних інших державних органів чи відповідних державних реєстрів встановлено, що:

юридична особа, відокремлений підрозділ юридичної особи, фізична особа — підприємець за даними Єдиного державного реєстру має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом проводяться заходи щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік такого платника єдиного внеску згідно із вищезазначеним Порядком;

фізична особа, зареєстрована як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, але не перебуває на обліку чи знята з обліку в контролюючому органі, то такий орган повідомляє таку особу про необхідність подання заяви за формою 1-ЄСВ для взяття її на облік як платника єдиного внеску. Така фізична особа обліковується в реєстрі страхувальників як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Наказ набирає чинності з дня опублікування.