Новини

Чого очікувати за неподання Звіту за формою № ЗВР-1

06.11.2017 / 10:00

За неподання чи несвоєчасне подання Звіту про використання КОРО передбачено відповідальність.

Відповідно до абзацу першого п. 7 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосовуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі якщо цим пунктом не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

Статтею 26 Закону про РРО встановлено, зокрема, що посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг за порушення вимог цього Закону притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності згідно із законом.

Частиною першою ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х (далі — КпАП) передбачено, що порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вищезазначені дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, неподання чи несвоєчасне подання до контролюючих органів Звіту за формою № ЗВР-1 тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єкта господарювання відповідно до ст. 1551 КпАП.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 1551 КпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів відповідно до ст. 221 цього Кодексу.

 (За матеріалами ГУ ДФС в Івано-Франківській області)