Новини

Нацбанк запустив нову платіжну систему

07.11.2017 / 11:20

З 3 листопада 2017 року в Україні впроваджено нове модернізоване покоління державної системи електронних міжбанківських розрахунків – Системи електронних платежів Національного банку України (СЕП-3). Такий крок є однією зі складових Стратегічної програми розвитку інформаційних технологій Нацбанку.

За повідомленням прес-служби НБУ, впровадження СЕП-3 пройшло успішно та не вплинуло на якість обслуговування банками своїх клієнтів. Протягом банківського дня 3 листопада 2017 р. в СЕП-3 було оброблено 1,22 млн. платежів на загальну суму понад 79,7 млрд грн.

Сутність інноваційної СЕП-3 полягає в її істотному оновленні на базі провідних сучасних інформаційних технологій. Архітектуру СЕП перебудовано на засадах промислового середовища серверів додатків IBM WebSphere, промислових стандартів JEE та транспортної системи Національного банку України на базі WebSphere MQ.

Характерними її рисами єː

  • підвищена продуктивність роботи, яка досягається за допомогою горизонтальної та вертикальної масштабованості;
  • сучасні промислові рішення для резервування та відновлення роботи;
  • висока відмовостійкість та катастрофостійкість на базі використання віртуального середовища та хмарних технологій Національного банку;
  • висока безпека;
  • цілісність даних та коду;
  • підтримка транзакційності на рівні серверів застосувань.

Довідково.
СЕП —  єдина системно важлива платіжна система в Україні, яка  на сьогодні повністю задовольняє потреби вітчизняної банківської системи в міжбанківських переказах у національній валюті та стабільно виконує свої  функції уже понад 20 років.
Станом на 1 жовтня 2017 р. учасниками СЕП були 187 установ, із них 93 – банки України; 66 — філії банків України; 27 – Державна казначейська служба України та її органи; 1 — Національний банк України.