Новини

У який спосіб погашається податковий вексель

08.11.2017 / 14:30

Легкі та важкі дистиляти, скраплений газ та бутан, ізобутан можуть ввозитися в Україну як сировина для виробництва етилену без сплати акцизного податку за умови здійснення контролюючими органами контролю за їх цільовим використанням.

Для їх ввезення на митну територію України виробник етилену оформляє податковий вексель, у якому зазначається сума акцизного податку, що справляється при ввезенні товарів.

Податковий вексель без сплати суми акцизного податку коштами вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання легких та важких дистилятів виключно як сировини у виробництві етилену (пп. 229.3.12 п. 229.3 ст. 229 Податкового кодексу).

Чинним законодавством не передбачено іншого способу погашення податкового векселя, як шляхом документального підтвердження факту цільового використання пального для виробництва етилену або сплати акцизного податку.

У разі неввезення пального для виробництва етилену векселедавець (виробник етилену) зобов’язаний надати для погашення податкового векселя довідку про цільове використання легких та важких дистилятів як сировини для виробництва етилену, зазначивши в ній нульові показники обсягів ввезеного пального, нульові показники кількості виробленого етилену, витрат на одиницю етилену.

Довідка в установленому порядку погоджується представником податкового поста, встановленого на підприємстві — виробнику етилену, а копія довідки подається контролюючому органу, який здійснює митне оформлення. При цьому Енергетична митниця підтверджує факт невикористання такого векселя під час митного оформлення пального.

(За матеріалами Офісу великих платників податків ДФС)