Новини

Президент затвердив основні засади забезпечення кібербезпеки України

08.11.2017 / 18:40

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України»,  прийнятий Верховною Радою України 5 жовтня 2017 р.

Законом визначено правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов'язки державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб та громадян, основні засади координації їх діяльності, а також базові терміни у сфері кібербезпеки.

Крім того, документ визначає основні об'єкти кіберзахисту, що в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки та  національну систему кібербезпеки. Згідно з цим Законом Президент України координує діяльність у сфері кібербезпеки через очолювану ним Раду нацбезпеки і оборони України.

Прийняття цього Закону дає змогу запровадити комплексний підхід до кібербезпеки під егідою держави і у тісному співробітництві з приватним сектором та громадянським суспільством, а також створити умови для забезпечення кіберзахисту критично важливих інфраструктурних об'єктів України.

У Законі враховано низку пропозицій експертів НАТО і Євросоюзу.

Законодавчий акт було розроблено на виконання вимог Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 15.03.2016 р. № 96 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року «Про Стратегію кібербезпеки України».