Новини

Якщо у реєстрації ПН відмовлено, чи визнаються витрати?

09.11.2017 / 10:00

Відповідно до ст. 1 Закону України від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон № 996) первинний документ — документ, який містить відомості про господарську операцію.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи (п. 1 ст. 9 Закону № 996).

Враховуючи вищенаведене, підставою для формування витрат для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток є первинні документи, які складені згідно з вимогами чинного законодавства.

Податкова накладна є не первинним, а податковим документом, на підставі якого формуються дані податкового обліку з ПДВ.

Таким чином, при наявності первинних документів, складених відповідно до вимог чинного законодавства, які підтверджують реальність господарської операції, відмова у реєстрації податкових накладних продавця в Єдиному реєстрі податкових накладних не є підставою для невіднесення покупцем до складу витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування податком на прибуток за такою операцією.

(ІПК ГУ ДФС у Чернiгiвськiй області від 06.11.2017 р. № 2526/ІПК/10/25-01-12-02-06)

«Гарячі лінії»

Дата: 23 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42