Новини

«Маски-шоу» унеможливлять

09.11.2017 / 15:40

Кабмін підтримав законопроект проти тиску на бізнес, спрямований на боротьбу зі зловживанням правоохоронними органами своїм правом на проведення обшуків.

Документом вводиться низка новацій, які унеможливлять репресивні дії. Зокрема, передбачено, що докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації, визнаються недопустимими. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

Окрім того, пропонується запровадити обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнавати недопустимими.

Документ забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності.

Також законопроект передбачає заборону повторного порушення закритих кримінальних  проваджень.

Водночас законопроект забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи. Зокрема, особи, права яких обмежуються, отримують право оскаржувати бездіяльність слідчого та вносити клопотання про застосування розумних строків провадження.

Разом з тим представники бізнесу отримають право на підтвердження реєстрації кримінальної справи.

Також в законопроекті прописаний запуск механізму аудиту діяльності правоохоронних органів у напрямі розслідування економічних злочинів. Йдеться, зокрема, про створення незалежної комісії, до складу якої увійдуть правозахисники, представники бізнес-асоціацій та органів державної влади. Вона розглядатиме завершені справи і даватиме оцінку законності діям правоохоронців щодо представників бізнесу.

Проект закону розроблено з урахуванням рекомендацій Ради бізнес-омбудсмена, пропозицій членів робочої групи, представників правозахисних організацій та наукових установ.