Новини

Відокремлений підрозділ: як звітує та сплачує

09.11.2017 / 16:20

Підпунктом 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України (далі  — ПКУ) передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету ПДФО, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів сплачує (перераховує) суми утриманого ПДФО на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ, належить до доходів загального фонду Державного бюджету України (п. 29.2 ст. 29 Бюджетного кодексу України).

Водночас відповідно до пп. 1.4 п. 16 вищезазначеної примітки нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Однак вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абзаці другому пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ норма не може бути застосована для військового збору.

Таким чином, юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації).

(Лист ДФС України від 02.11.2017 р. № 2488/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)