Новини

За якими податками не переноситься термін сплати у зв’язку з перенесенням термінів подання декларацій?

10.11.2017 / 16:00

Згідно з п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу у разі якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Податковим кодексом.

Відповідно до ст. 202 зазначеного Кодексу звітним (податковим) періодом з ПДВ є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.

Згідно з п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації з ПДВ, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу для подання податкової декларації (п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу).

Окремої норми щодо перенесення граничного терміну сплати податкового зобов’язання з ПДВ Податковим кодексом не передбачено.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу).

Правову позицію з питання застосування п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу висловлено Верховним Судом України у постанові від 09.06.2015 р. по справі №21-18а15, у якій визначено, що у разі якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу встановленого п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу десятиденного строку для сплати визначеного у декларації податкового зобов’язання пов’язаний саме із таким робочим днем.

Тобто десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період, крім сплати податкового зобов’язання з ПДВ.

(ЗІР, категорія 135.04)

«Гарячі лінії»

Дата: 23 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42