Новини

Якщо аванс повернено: чи є дохід

13.11.2017 / 09:00

До складу доходу, визначеного ст. 292 Податкового кодексу України, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) — платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (пп. 5 п. 292.11 ст. 292 цього Кодексу).

Отже, якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору відбувається у періоді їх отримання, то такі кошти не включаються до складу доходу фізичної особи — платника єдиного податку першої — третьої груп та не підлягають відображенню у податковій декларації.

У разі якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) відбувається в іншому податковому періоді, фізична особа — платник єдиного податку першої — третьої груп повинна включити таку суму коштів до складу доходу в звітному періоді, в якому ці кошти отримано, та здійснити перерахунок доходу в звітному податковому періоді, в якому відбувається їх повернення.

(Лист ДФС України від 08.11.2017 р. № 2551/К/99-99-13-01-02-14/ІПК)